Muuseumipäev ja seminar

Muuseumipäev
ICOM on korraldanud rahvusvahelist muuseumipäeva alates 1977. aastast, 18. mail või selle ümber. Igal aastal on valitud teema, millele maailma muuseumide tähelepanu suunatakse. Eesti muuseumidel on võimalik ka oma programmiga osaleda Rahvusvahelisel muuseumipäeval sisestades oma andmed siin.

Sündmused, mis on seotud rahvusvahelise muuseumipäevaga võivad kesta päeva, nädala või kuu. 2021. aastal osales üle 40 000 muuseumi 158 riigist.
Muuseumipäeva koduleht
Facebook

2022. muuseumipäev

2022. aastal tähistavad maailma muuseumid 18. mail rahvusvahelist muuseumipäeva, mis kannab pealkirja “The Power of Museums", eesti keeles: "Muuseumide võim". Eesti keelne plakat
Rahvusvahelise muuseumipäeva keskmes on muuseumide võim ja jõud, mis suudab ühiskonda muuta ja toetada. Keskmes on teemad kogukonna toetamisest, digitaalse pärandi kättesaadavusest ja jätkusuutlikkusest. Lisainfo.

Oma muuseumis toimuvate maikuu sündmuste rahvusvahelisse kalendrisse sisestamiseks vaadake siia

 

Muuseumipäeva seminarid Eestis
ICOM Eesti korraldab enne Muuseumiöö nädalat muuseumitöötajatele seminari, kus muuseumiga seotud teemasid vaadatakse väljaspoolsete silmade läbi, et lõõgastuda ja mõtiskleda teistest vaatenurkadest oma tegevusele.
10. detsember 2020 aastalõpuseminar "Hooliv muuseum"
13. mai 2019 seminar "Meeskonnaga või meeskonnata?"
15. mai 2017 seminar "Interaktiivsus või infomüra muuseumis?"
9. mai 2016 seminar "Värv või värvitus muuseumis?"
11. mai 2015 seminar „Müra või muusika muuseumis?“